KB4056892 güncellemesinin Windows 10’a yüklenmesini engellemek için öncelikle Güncellemeleri Yönet sekmesine gidilmelidir. Buradan “Güncellemeleri Yönet” seçeneği seçilerek, “Güncellemeler” sekmesine geçilir. Burada, “Güncellemelerin Yüklenmesini Engelle” seçeneği seçilerek, KB4056892 güncellemesinin Windows 10’a yüklenmesi engellenebilir.

Güncellemeyi Engellemek İçin Windows Güncelleme Ayarlarını Değiştirin

KB4056892 güncellemesinin Windows 10’a yüklenmesini engellemek için Windows Güncelleme Ayarlarını değiştirmeniz gerekmektedir. Windows Güncelleme Ayarlarını değiştirmek için; Başlat Menüsüne tıklayın ve Ayarlar’a tıklayın. Ayarlar’dan Güncelleme ve Güvenlik’e tıklayın. Güncelleme ve Güvenlik’den Windows Güncellemelerini Yönet’e tıklayın. Windows Güncellemeleri Yönet’e tıkladığınızda, Güncellemelerin İndirilmesi ve Yüklenmesi sekmesine gidin. Burada, KB4056892 güncellemesinin yüklenmesini engellemek için, Güncellemeleri Yüklemeyi Durdur’u seçin.

Bu ayarı seçtiğinizde, Windows 10 cihazınızda KB4056892 güncellemesi yüklenmeyecektir. Ancak, bu ayarı her zaman değiştirebilirsiniz ve bu güncellemeyi daha sonra yükleyebilirsiniz. Bu nedenle, Windows 10 cihazınızda KB4056892 güncellemesinin yüklenmesini engellemek için Windows Güncelleme Ayarlarını değiştirmeniz gerekmektedir.

Güncellemeyi Engellemek İçin Güncelleme Yöneticisini Kullanın

Windows 10’da güncellemelerin yönetimi için Güncelleme Yöneticisi kullanılır. Güncelleme Yöneticisi, kullanıcıların Windows 10 sistemlerindeki güncellemeleri kontrol etmesine ve yönetmesine olanak sağlar. KB4056892 güncellemesini Windows 10’a yüklenmesini engellemek için Güncelleme Yöneticisi kullanılabilir. Güncelleme Yöneticisi, kullanıcıların Windows 10 sistemlerindeki güncellemeleri kontrol etmesine ve yönetmesine olanak sağlar. Güncelleme Yöneticisi, güncellemelerin otomatik olarak yüklenmesini engelleyebilir veya belirli güncellemeleri kullanıcıların manuel olarak yüklemesine izin verebilir.

Kullanıcılar, Güncelleme Yöneticisi aracılığıyla, KB4056892 güncellemesinin Windows 10’a yüklenmesini engellemek için kullanabilecekleri çeşitli seçenekleri kullanabilirler. Kullanıcılar, Güncelleme Yöneticisi aracılığıyla, KB4056892 güncellemesini Windows 10’a yüklenmesini engellemek için “Güncellemeleri Yüklemeyi Kapat” seçeneğini kullanabilirler. Bu seçenek, Windows 10 sistemlerindeki tüm güncellemelerin otomatik olarak yüklenmesini engelleyebilir. Kullanıcılar ayrıca, Güncelleme Yöneticisi aracılığıyla, KB4056892 güncellemesinin Windows 10’a yüklenmesini engellemek için “Güncellemeleri Yüklemeyi Kısıtla” seçeneğini de kullanabilirler. Bu seçenek, sadece belirli güncellemelerin yüklenmesini engelleyebilir.

Kullanıcılar, Güncelleme Yöneticisi aracılığıyla, KB4056892 güncellemesinin Windows 10’a yüklenmesini engellemek için kullanabilecekleri bu seçenekleri kullanarak, sistemlerindeki güncellemeleri kontrol etme ve yönetme haklarını kullanabilirler.

Güncellemeyi Engellemek İçin Sistem Güncellemeyi Kaldırın

KB4056892 güncellemesinin Windows 10’a yüklenmesini engellemek için, Windows 10’a özgü Sistem Güncellemeyi Kaldırma (SUR) aracını kullanabilirsiniz. Sistem Güncellemeyi Kaldırma aracı, Windows 10 işletim sistemi için güncellemeyi kolayca devre dışı bırakmanıza ve kurulumunu engelleyebilmenize olanak sağlar. Sistem Güncellemeyi Kaldırma aracını kullanarak, Windows 10’a yüklenmesini istemediğiniz KB4056892 güncellemesini engelleyebilirsiniz.

Kaldırma aracını kullanmak için, başlat menüsünden “Güncellemeleri Yönet” seçeneğini tıklayın ve ardından “Sistem Güncellemeyi Kaldırma” seçeneğini seçin. Sistem Güncellemeyi Kaldırma aracının kullanımının ilk adımı, sizin Windows 10 sürümünüzün hangi güncelleme paketlerinin kurulumunu engellemek istediğinizi seçmektir. Ardından, güncellemeyi kaldırmak istediğiniz KB4056892 güncellemesini seçebilirsiniz. Son olarak, “Kaldır” butonuna tıklayarak, Windows 10’a yüklenmesini istemediğiniz güncellemeyi engelleyebilirsiniz.

Bu şekilde, KB4056892 güncellemesinin Windows 10’a yüklenmesini engelleyebilirsiniz. Sistem Güncellemeyi Kaldırma aracını kullanarak, Windows 10’a yüklenmesini istemediğiniz güncellemeyi kolayca devre dışı bırakabilir ve kurulumunu engelleyebilirsiniz.

Güncellemeyi Engellemek İçin Güvenlik Politikasını Değiştirin

KB4056892 güncellemesinin Windows 10’a yüklenmesini engellemek için Güvenlik Politikasını değiştirmek gerekir. Güvenlik politikasını değiştirmek için, Windows 10 masaüstünde Güvenlik Politikası Yöneticisi’ni açmanız gerekir. Güvenlik Politikası Yöneticisi’ni açmak için, Windows 10 arama çubuğuna “güvenlik politikası” yazarak arama yapın ve Güvenlik Politikası Yöneticisi’ni seçin. Güvenlik Politikası Yöneticisi’nde, “Yazılım Güncellemeleri” bölümüne gidin ve “Güncellemelerin Yüklenmesine İzin Verme” seçeneğini devre dışı bırakın. Bu, KB4056892 güncellemesinin Windows 10’a yüklenmesini engelleyecektir. Güvenlik Politikası Yöneticisi’nin değiştirilmesi, bilgisayarınızın güvenliği için önemlidir. Bu nedenle, güncellemelerin yüklenmesine izin vermeyi devre dışı bırakırken, dikkatli olmalısınız.

Güncellemeyi Engellemek İçin Güncellemeyi Yüklemeyin

Windows 10’ta KB4056892 güncellemesini engellemek için, yüklemeyi engellemek en kolay yol olacaktır. Microsoft, Windows 10 için tüm güncellemeleri otomatik olarak yükler. Ancak, güncellemeleri manuel olarak yüklemek istemiyorsanız, bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. Windows 10’ta otomatik güncellemeyi devre dışı bırakmak için, Güncellemelerden Gelen Ayarlar sekmesini kullanarak, Güncellemeleri Yüklemeyi Devre Dışı Bırak seçeneğini seçebilirsiniz. Bu seçeneği seçtiğinizde, güncellemeler artık otomatik olarak yüklenmeyecek ve KB4056892 güncellemesinin Windows 10’a yüklenmesini engelleyebileceksiniz.

Windows 10'da KB4056892 güncellemesini nasıl devre dışı bırakabilirim?

Güncellemeleri yönet seçeneğini açmak için Başlat menüsüne tıklayın ve Ayarlar'a gidin. Ayarlar'dan Güncellemeler ve Güvenlik seçeneğine tıklayın ve Güncellemeleri Yönet seçeneğini açın. Daha sonra Güncellemeleri Devre Dışı Bırak seçeneğini bulun ve KB4056892 güncellemesini devre dışı bırakın.

Windows 10'da KB4056892 güncellemesini nasıl kaldırabilirim?

Güncellemeleri yönet seçeneğini açmak için Başlat menüsüne tıklayın ve Ayarlar'a gidin. Ayarlar'dan Güncellemeler ve Güvenlik seçeneğine tıklayın ve Güncellemeleri Yönet seçeneğini açın. Daha sonra Güncellemeleri Kaldır seçeneğini bulun ve KB4056892 güncellemesini kaldırın.

Windows 10'da KB4056892 güncellemesini nasıl zorla kaldırabilirim?

Windows 10'da güncellemeleri zorla kaldırmak için Windows Güncelleştirme Hizmetlerini devre dışı bırakmanız gerekir. Başlat menüsüne tıklayın ve 'Hizmetler'e gidin. Hizmetler'de Windows Güncelleştirme Hizmetlerini bulun ve devre dışı bırakın. Daha sonra Güncellemeleri Yönet seçeneğini açın ve KB4056892 güncellemesini kaldırın.

Windows 10'da KB4056892 güncellemesini nasıl etkinleştirebilirim?

Güncellemeleri yönet seçeneğini açmak için Başlat menüsüne tıklayın ve Ayarlar'a gidin. Ayarlar'dan Güncellemeler ve Güvenlik seçeneğine tıklayın ve Güncellemeleri Yönet seçeneğini açın. Daha sonra Güncellemeleri Etkinleştir seçeneğini bulun ve KB4056892 güncellemesini etkinleştirin.

Windows 10'da KB4056892 güncellemesini nasıl kontrol edebilirim?

Güncellemeleri yönet seçeneğini açmak için Başlat menüsüne tıklayın ve Ayarlar'a gidin. Ayarlar'dan Güncellemeler ve Güvenlik seçeneğine tıklayın ve Güncellemeleri Yönet seçeneğini açın. Daha sonra KB4056892 güncellemesini bulun ve durumunu kontrol edin.

Kategori: